tel.: 602 442 112

e-mail: mnovo@seznam.cz

zdroj: jcted.cz

Na píseckém kopci pálili ostrými! Béčko rozstřílelo společenství Bernartic a Branic

Los pátého kola okresního přeboru postavil proti sobě dva rezervní týmy. V sobotu 7. září fotbalisté Hradiště B poměřili síly se společenstvím Bernartic B a Branic. Po úvodním desetiminutovém tlaku hostí, který završil vedoucí brankou Thai Vu Quanq, se karta zcela otočila a hráči z píseckého kopce rozpoutali gólové hody. Za dvanáct minut od inkasované branky to bylo už 3:1 a v podobném duchu pokračovali Hradišťáci i ve zbytku poločasu. Na přestávku se šlo za stavu 6:1. A koření v podobě gólů nechybělo ani po změně stran. Domácí tým přidal dalších pět přesných zásahů. Bernarticko-branické seskupení pouze korigovalo dvakrát z penalty a z píseckého kopce odvezlo debakl 11:3. Hattrickem se blýskli Tomášové Blažek a Rybár. Po brance zapsali Ladislav Červeňák, Pavel Žalud, Václav Zeman a Vojtěch Cina. Do vlastní sítě zamířil Petr Kolář.

Skvělý výkon brankáře Královky Macouna na body s Hradištěm nestačil

Los třetího kola okresního přeboru přinesl v sobotu 24. srpna duel hradišťské rezervy a společenství Královy Lhoty s béčkem Mirovic. Domácí tým v prvním utkání sezony těsně padl na půdě Božetic, které se rozhodly nepokračovat v B třídě. To celek trenéra Karla Huleše si hravě poradil se Smetanovou Lhotou. Podobný výkon ale na píseckém kopci nezopakoval. Domácí mužstvo mělo po většinu hrací doby navrch a zaslouženě zvítězilo. Už po čtvrt hodině ze z penalty trefil Jan König, deset minut před pauzou pak hradišťské vedení zvýšil Jan Mižigar. I ve druhé půli měli domácí mnoho šancí, mezi třemi tyčemi Královky však zářil nejlepší hráč zápasu gólman Jiří Macoun, který za svá záda pustil už pouze pokutový kop Luboše Zabloudila.