A - tým

I.B třída sk. "C"

zdroj: jcted.cz

Hradiště po přestávce ztratilo dvougólový náskok a s Protivínem si body rozdělilo

Los osmého kola nejnižší krajské soutěže přinesl duel dvou mužstev z Písecka. V sobotu 28. září fotbalisté Hradiště přivítali protivínskou rezervu. Lepší postavení v tabulce měli sedmí hosté, kteří z pěti zápasů získali o tři body více než devátí Hradišťáci. V prvním poločase na hřišti kralovali domácí a ani ne po čtvrt hodině už vedli zásluhou kapitána Dominika Mály. Vzápětí hradišťský náskok zvýšil Jan Mižigar. Až do přestávky se hrálo téměř jen před protivínskou brankou a domácí několikrát mohli gólový účet navýšit, ale nestalo se tak hlavně zásluhou gólmana Vojtěcha Branštýla. Po změně stran bylo všechno jinak. Hostující sestavu oživil Jakub Kozák, který hned po osmi minutách na trávníku snížil. Najednou bylo pod tlakem Hradiště a Protivín se hnal za vyrovnáním. Jeden z klíčových okamžiků utkání přišel po hodině hry. Domácí už se radovali z gólu na 3:1, ale ten sudí Marek Mráz kvůli faulu na gólmana Vojtěcha Branštýla neuznal. Trenér Hradiště Lukáš Levora se hodně zlobil a nakonec za svůj komentář vůči rozhodčím viděl červenou kartu. Chvíli na to se hosté dočkali. Na centr z pravé strany naběhl Štěpán Král a uklidil balon do sítě. Ve zbylé čtvrthodině se hra přelévala, ale ani jeden tým vítěznou branku nevstřelil. Nejblíže k rozhodnutí měl domácí David Čejka, který v 90. minutě trefil hlavičkou břevno.

Neskutečná přestřelka! Souboj Plané nad Lužnicí s Hradištěm ozdobilo dvanáct gólů, Pěknic vstřelil čtyři

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Fotbalisté Plané nad Lužnicí se na čtvrtý pokus dočkali v letošním ročníku I. B třídy vítězství. A nebyl to triumf vůbec obyčejný! V sobotu odpoledne se rozstříleli jak domácí, tak hosté z Hradiště. První poločas nabídl ještě relativně skromnou podívanou, jelikož na rychlý gól hostů odpověděl útočník Marek Pěknic dvěma brankami za sebou až těsně před poločasem. Po změně stran ale padlo devět gólů a potentní ofenzivy vyšroubovaly výsledek až na 8:4! Pěknic zaznamenal po hodině hry hattrick a v 83. minutě si vzal balon i při penaltě. Prudkou ranou k tyči posunul svůj osobní výsledek na čtyři zásahy, ale to stále nebylo vše. Osmý gól přidal Roztočil a po vypršení 90. minuty přišel ještě jeden kuriózní moment. Střelec jednoho z gólů Hradiště Matyáš Pinta zfauloval zezadu Jíravu, který se hnal na gólmana Novotného sám. Nesmyslný zákrok těsně před vápnem neznamenal penaltu, ale Pinta opustil hřiště s červenou kartou. Planá oslavila divokou výhru 8:4 a nový trenér Sokola Ladislav Táborský má u svého nového týmu zejména v defenzivní činnosti jistě co zlepšovat.

Hradiště těsně porazilo nováčka, všechny góly dal Polcar

PÍSEK/HRADIŠTĚ – V pátek 30. srpna se na píseckém kopci předehrávalo čtvrté kolo B třídy, skupiny C. Fotbalisté Hradiště přivítali Tučapy, které loni postoupily z okresního přeboru Táborska a na své první body v krajské soutěži teprve čekaly. Domácí hráči hned v první minutě přežili soupeřovu tutovku, potom převzali iniciativu a byli lepším mužstvem. Už v 5. minutě se po standardce dostal k odraženému míči Adam Polcar a poslal Hradiště do vedení. Ve druhém poločase se Tučapy snažily něco vymyslet, ale Hradiště, kterému dělal problémy pouze Robert Fischer, mělo ve hře i nadále převahu. Po hodině hry se domácím povedl rohový kop. Dominik Mála našel v šestnáctce Adama Polcara, který ukázkovou hlavičkou zvýšil na 2:0. Hosté stihli pouze v poslední minutě korigovat, když Polcar tentokrát překonal vlastního gólmana.

Zvítězila zkušenost, mladíci se musí ještě hodně učit

ČÍŽOVÁ - V rámci 3. kola fotbalové 1. B třídy se hrálo sousedské derby. Nováček z Čížové přivítal v sobotu 24. srpna mladíky z kopce nad Pískem. Hned od začátku a v celém dalším průběhu se ukázalo, že jenom mládí a rychlost nestačí a zkušenost a chytrost nejsou žádné čáry.

TJ Sokol Čížová - TJ Hradiště 3:0 (2:0)
Branky: 5' Markvart, 10' Chytrý, 53' Basaraba

V 5. minutě se hosté domnívali, že jejich hráč byl faulován. Sudí Marek Mráz byl opačného názoru, nářků některých Hradišťáků nedbal Lukáš Markvart a sám proti gólmanovi vstřelil první gól utkání. To zřejmě mladíkům hostí víru ve své fotbalové schopnosti trochu nahlodalo a za pět minut chybovali podruhé. Defenziva nechala vyniknout Davida Chytrého, který také sám proti nerozhodnému gólmanovi Martinu Žaludovi zvýšil vedení Sokolů na 2:0. Poté už to vypadalo, že hradišťská mládež neví, co hrát. I když jí nelze upřít snahu a jeden míč na břevně branky domácího Aleše Grossmanna, na hrací ploše dominoval zkušený a fotbalovější domácí tým, který má ve svém středu i několik hráčů, kteří v minulosti okusili i ligové soutěže.
Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Z domácích borců čišela radost ze hry, hosté se trochu trápili a bylo zřejmé, že body si z Čížové neodvezou. To bylo prakticky stvrzeno v 53. minutě, kdy z pravé strany střílel Stanislav Šteier a vyražený míč gólmanem dopravil do sítě Patrik Basaraba - 3:0.
Čížovský nováček, kterému nejnižší krajská soutěž sluší mnohem více než nejvyšší okresní, vyhrál i druhá zápas sezony, Hradiště má vyrovnanou bilanci 1:1.